Ana Sayfa
Program
Yönerge
İletişim
banner_turnuva.jpg
Kaynaklar
Canlı Yayın
Foto Galeri


Küçüklerden Çift Ünlem Hamleler!

cimg8668.jpgcimg8709.jpg

        Yarışmada son turdan önce küçük sporcularımızdan Bahadır Özen 4,5 puan ile 70 elo artışı sağlarken, Rad Jannesar ise 5,5 puan ve 1951 elo performansı ile oynuyor.

        GM Andrey SUMETS açık kategorisinde 7,5 puan ile tek başına lider.
        Bayanlar kategorisinde ise Menzi Nezihe Ezgi 5,5 , Fatmanur Öney , Handenur Şahin,Suara Keskin, Beste Başak Abdimanoğlu,Aleyna Yiğit ve Hilal Öztürk ise 5 puandalar.
        Veteranlarda ise Hayri Özbilen ise 5,5 puanla lider durumda.

devamı..

İstanbul Festivali'nde 6. Tur

cimg8557.jpg

        Yarışmanın 5. turnun ardından  GM Shojaat GHANE , GM Andrey SUMETS, IM Umut ATAKİŞİ , IM Renat BIGALIEV eş puanla kayıpsız birinciliği paylaşıyorlar.
         Yarışmada genç sporcularımızın başarılı maçları ve üst sıralarda kazandıkları puanlar Türk satrancının zirveye doğru emin adımlarla gittiğinin en büyük göstergesi.
         Üst masalarda heyecan dorukta.Yarışma 28 Ağustos Cumartesi günü saat 10:00'da oynanacak son turun ve ardınadan yapılacak yıldırım turnuvasından sonra ödül töreni ile sona erecek.

devamı..

9..Uluslararası İstanbul Satranç Festivalinde 4. Tur

cimg8556.jpg

            9. Uluslararası İstanbul Satranç Festivali 350 yarışmacının katılımı ile 21 Ağustos Cumartesi günü Yıldız Teknik Üniversitesi salonlarında başladı. Saat 15:00 de yapılan açılış töreninde  önce TSF Asbaşkanı Sayın Ahmet Duysak, sonra Yıldız Teknik Üniversite Rektörü Sayın Prof Dr İsmail Yüksek konuşma yaptılar, ardından yarışmanın birinci masasında açılış hamlesini yaparak turnuvayı başlattılar.  

          İlk üç tur sonunda Ukrayna’dan GM Andrey Sumets, Kahraman Maraşlı, Armen Grigoriev, IM Meilis Annaberdiev, IM Hasan Kılıçaslan, IM Renat Bigaliev, GM Handszar Odeev, Diyap Büyükaşık, Ege Köksal, IM Umut Atakişi, Ege Köksal, Recep Taşkıran, GM Shojaat Ghane 3 puanla liderliği paylaşıyorlar.

 

            Baş Hakemliğini FIDE kokartlı hakemlerimizden Uğur Tülüce’nin yaptığı turnuva, Cumartesi sabahı oynanacak dokuzuncu turun ardından düzenlenecek Yıldırım Turnuvası sonrası saat 19:30 da düzenlenecek Ödül Töreni ile sona erecek.

devamı..

IV İstanbul Satranç Festivali Balışyor

            IV. İstanbul Satranç Festivali Yıldız Teknik Üniversitesinde 340 sporcu katılımı ile başlıyor. Sporcu listesini players'tan görebilirsiniz.

devamı..

 9TH INTERNATIONAL ISTANBUL CHESS FESTIVAL 2010